Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Materiał opracowany przez Konsorcjum „Jakość Tradycja 2014- 2020” producentów “AGRO-DANMIS” Gramowscy spółka jawna oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „VITACORN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” poddziałanie 3.2 „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"

Dowiedz się więcej
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
19 stycznia 2021

Skąd się wzięła Kózka Danka, czyli geneza powstania naszej super-bohaterki.

Jaka jest Kózka Danka? Każdy widzi. Pogodna, radosna, towarzyska, słowem – jest dokładnie taka, jak koza w prawdziwym świecie.

W ramach naszych działań ,,Specjały Regionu – Coś zdrowego i dobrego.” chcemy regularnie umieszczać na naszej stronie kolejne rymowanki, kolorowanki oraz zadania związane z Kózką Danką.

Najpierw jednak chcielibyśmy delikatnie uchylić rąbka tajemnicy na temat powstania Kózki. Jednym ze sztandarowych założeń naszego programu jest edukacja żywieniowa Polaków już od przedszkola. Dlatego postanowiliśmy stworzyć pozytywną bohaterkę, która w prosty i zabawny sposób przybliży – zarówno dzieciom jak i rodzicom – walory regionalnych kozich serów z Wielkopolski oraz kózki same w sobie. Przy okazji pytanie do wszystkich rodziców: Czy Twoja pociecha widziała chociaż jedną kózkę na żywo? 🙂

Poniżej znajdziecie ilustrację przedstawiającą proces wyboru Danki. Jak podoba Wam się jej finalny wygląd?

Do zobaczenia w sklepie lub na pastwisku,

Zespół Specjały Regionu.
Ilustracje przygotowane przez ilustratora – Łukasza Łubińskiego – Lucas Graphic