Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Materiał opracowany przez Konsorcjum „Jakość Tradycja 2014- 2020” producentów “AGRO-DANMIS” Gramowscy spółka jawna oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „VITACORN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” poddziałanie 3.2 „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"

Dowiedz się więcej
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
4 listopada 2021

Jesienne inspiracje kulinarne

Jesień to często czas refleksji, zadumy, ale również… kulinarnych eksperymentów!

Ta pora roku kusi różnymi odcieniami czerwieni, pomarańczy oraz zieleni. Jest to także sezon na takie owoce, jak jabłka, gruszki, czy winogrona, ale to także czas wielu pysznych warzyw. Na naszych stołach lądują wówczas świeże cebule, papryki, cukinie, buraki, czy aromatyczny czosnek. Z tymi wszystkimi pysznościami idealnie komponują się kozie sery i oleje tłoczone na zimno.

Taki zestaw składników daje nam spore pole do kulinarnych popisów, ale czasami może nam zabraknąć pomysłów, jak z tych wszystkich składników stworzyć kompozycję, z której stworzymy pyszne danie. Jeżeli szukacie inspiracji, które dadzą Wam więcej odwagi do eksperymentowania w kuchni, to dobrze trafiliście!

W zakładce „Przepisy” na naszej stronie znajdziecie moc kulinarnych pomysłów na jesień i nie tylko. Zastanawiacie się, z jakimi warzywami i dodatkami najlepiej komponują się kozie sery? A może chcielibyście dowiedzieć się, jak wykorzystać olej rzepakowy lub olej z pestek dyni, by podkreślić smak przygotowywanej przez Was potrawy?

 
 
 
 

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w zakładce „Przepisy”!

W takim razie zakładamy fartuchy i bierzemy się za jesienne eksperymenty w kuchni! Powodzenia!