Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Materiał opracowany przez Konsorcjum „Jakość Tradycja 2014- 2020” producentów “AGRO-DANMIS” Gramowscy spółka jawna oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „VITACORN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” poddziałanie 3.2 „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"

Dowiedz się więcej
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
50 lat tradycji
wytwarzania
31 maja 2022

Olejowy zawrót głowy, czyli mniej znane sposoby na wykorzystywanie olejów

Oleje dzięki swojej jakości i tłoczeniu na zimno, cechują się wieloma korzystnymi dla naszego zdrowia właściwościami.

Jednak bogactwo nasyconych kwasów i witamin sprawia, że mogą też pomóc nam zadbać o urodę!

Czy słyszeliście, że włosy uwielbiają oleje?

Stosowanie go pomaga utrzymać włosy w dobrej kondycji, zadbać o ich blask, a także wygładzić strukturę, a co najważniejsze – nawilżyć!

Olej wnika w strukturę włosa i chroni przed utratą wilgoci, a przez to poprawia wygląd naszych włosów. W praktyce, można nałożyć olej na włosy suche lub zwilżone delikatnie wodą i ulubioną odżywką na około godzinę przed myciem. Ilość należy dostosować indywidualnie, ale warto zacząć chociażby od łyżki rozsmarowanego w dłoniach oleju. Co ważne, włosy bywają kapryśne, więc nie każdy olej zadziała na nie tak samo. Dlatego, najlepiej przetestować na sobie kilka rodzajów olejów – nasze włosy na pewno tego nie pożałują!

Dodatkowo, zarówno olej rzepakowy, jak i dyniowy aplikowane na płytkę paznokcia, mogą wyraźnie ją wzmocnić i odżywić, a przez to przyspieszyć wzrost.

Czas zatem zaprzyjaźnić się z olejami nie tylko w kuchni!